Apie programą

Tarptautinė Lietuvos-Izraelio gabių vaikų ugdymo programa „Gifted“ yra skirta intelektualiam ir emociniam talentingų vaikų ugdymui. Ji vykdoma pagal tarptautiniu mastu pripažintą Izraelio gabių vaikų švietimo modelį, kurį sudaro specialios ugdymo programos 3-18 metų vaikams ir profesionali intelekto koeficiento (IQ) testavimo metodika.

Mes tikime, kad kiekvienas vaikas yra unikalus. Kaip ir tėvai tiki savo vaiku. Labai dažnai savo vaiko ištarta frazė, pasakytas sąmojis, atliktas veiksmas, sugalvotas eksperimentas ar piešinys bus ypatingesnis nei kitų. Turime pripažinti, kad yra dalykų, kurie neišvengiamai nebus objektyvūs. Ir tai yra natūralu – meilė ir dėmesys šeimoje yra esminiai dalykai, kurie suteikia gyvenimui didžiausią prasmę.

Šiuolaikinės valstybės vis dažniau rengia programas, skirtas motyvuoti šiuos talentingus vaikus, ir jų vykdymui skiria dideles investicijas. Po intensyvaus pasiruošimo tokia programa startuoja ir mūsų šalyje. 3-18 metų vaikams skirta tarptautinė Lietuvos-Izraelio gabių vaikų ugdymo programa „Gifted“ yra pirmoji Lietuvoje.

Programa yra vykdoma pagal Izraelio „Ron Vardi“ centro modelį. Specialiai parengti mokytojai ir dėstytojai paruošė programas gabių vaikų gebėjimų intelektualiam ir emociniam ugdymui. Taip pat kartu pristatoma ir profesionali IQ testavimo metodika, pagal kurią bus nustatomas vaiko intelekto koeficientas (IQ). Izraelio praktika rodo, kad labai svarbu tiksliai identifikuoti IQ dydį, siekiant adaptuoti ugdymo turinį pagal individualius poreikius.