Daugiau apie gabių vaikų ugdymą

Kaip pagal Izraelio švietimo modelį ugdomi Lietuvos gabūs vaikai ir kodėl 30 proc. Nobelio premijos laureatų – žydai

Mūsų šalyje skiriamas didelis dėmesys specialiųjų poreikių vaikams, kurie turi mokymosi sunkumų. Yra sukurta visa pagalbos tokiems vaikams sistema, paruošti specialistai, parengtos programos. Tačiau gabūs vaikai taip pat yra specialiųjų poreikių vaikai, bet jiems iki šiol jokios pagalbos sistemos nebuvo, teigia tarptautinės Lietuvos ir Izraelio gabių vaikų ugdymo programos „Gifted“, siekiančios atrasti talentingus vaikus ir ugdyti jų gebėjimus, koordinatorė Lietuvoje Dileta Tindžiulienė. Su 15min GYVENIMO pašnekove kalbamės apie tai, kuo ją pačią sužavėjo Izraelio švietimo modelis, kodėl buvo pasirinkta būtent ši programa ir kokią formą ji įgavo Lietuvoje.

Plačiau

Gabių vaikų ugdymui Vilniuje ir Kaune – tarptautinė programa „Gifted“

Pernai Lietuvoje startavusi tarptautinė programa „Gifted“, skirta gabių vaikų ugdymui, susilaukė didžiulio populiarumo – Kaune registravosi šimtai dalyvių. Įvertinus sėkmingą pradžią, šiemet nuspręsta programą išplėsti ir pasiūlyti ne tik kauniečiams, bet ir sostinės gyventojams. „Gifted“ – tai specialios programos intelektualiam bei emociniam gabių vaikų ugdymui ir profesionali IQ testavimo metodika, pagal kurią nustatomas vaiko intelekto koeficientas, siekiant parengti individualų ugdymo planą kiekvienam, atsižvelgiant į jo gebėjimus.

Programa „Gifted“, kurią inicijavo VDU su partneriais iš Izraelio, šių metų rugsėjį specialų centrą atidarys ir Vilniuje. Tiek sostinėje, tiek Kaune jau dabar registruotis kviečiami būsimi trečiokai, ketvirtokai, penktokai, dešimtokai ir vienuoliktokai – balandžio mėnesį planuojama pradėti dalyvių testavimą ir atranką. Laikinojoje sostinėje inicijuota ir dar viena naujovė – registruotis kviečiami būsimi priešmokyklinukai, penkerių ir šešerių metų vaikai, rugsėjį eisiantys į priešmokyklinę grupę. Jiems Kaune bus organizuojama šeštadieninė „Gifted“ mokyklėlė.

Plačiau

Darbas su gabiaisiais – investicija į ateitį

Šiuolaikiškos valstybės vis dažniau rengia programas, skirtas gabiems vaikams motyvuoti, ir joms vykdyti negaili didelių investicijų. Tarptautinė gabių vaikų ugdymo programa „Gifted“ startavo ir mūsų šalyje. Kuo ji ypatinga ir kaip mokomi gabieji?

Plačiau (straipsnis savaitraštyje „Savaitė“)

VDU atidaryta tarptautinė programa gabių vaikų ugdymui

Vytauto Didžiojo universitete (VDU) šią savaitę pradedama vykdyti tarptautinė Lietuvos ir Izraelio programa „Gifted“, skirta gabių vaikų ugdymui. Programa vykdoma pagal tarptautiniu mastu pripažintą Izraelio gabių vaikų švietimo modelį, kurį sudaro specialios ugdymo programos 3-18 metų vaikams ir intelekto koeficiento testavimo metodika. Lietuvoje programa sulaukė didžiulio dėmesio – registravosi du šimtai kandidatų, iš kurių testais buvo atrinkti 47 trečiokai ir 11 vienuoliktokų. Atranką vykdė Lietuvos ir Izraelio ugdymo ekspertai bei psichologai.

Plačiau

Dr. J. Misiūnienė: vaikų gabumams skleistis vis dar trukdo daug mitų

„Jeigu kurio nors vieno ar kelių mokyklinių dalykų programa yra per lengva ir nekelianti kognityvinio iššūkio vaikui, vadinasi – ji neskatina vaiko tobulėti, nepatenkina jo smalsumo, gniuždo mokymosi motyvaciją ir nesudaro sąlygų įgyti naujų žinių bei mokėjimų“, – teigia psichologė, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Socialinių mokslų fakulteto dėstytoja ir tarptautinės Lietuvos ir Izraelio gabių vaikų ugdymo programos psichologė dr. Jurga Misiūnienė.

Plačiau

Skelbiamas priėmimas į tarptautinę programą gabių vaikų ugdymui

Lietuvoje pradedama vykdyti tarptautinė programa, skirta gabių vaikų ugdymui – ją inicijuoja Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) kartu su partneriais iš Izraelio. „Gifted“ – tai specialios programos intelektualiam bei emociniam gabių vaikų gebėjimų ugdymui ir profesionali IQ testavimo metodika, pagal kurią nustatomas vaiko intelekto koeficientas, siekiant parengti individualų ugdymo planą kiekvienam, atsižvelgiant į jo gebėjimus.

Plačiau