Ikimokyklinio kurso moduliai vaikams iki 6 m.

Modulis „Kūrybiškumo ir smalsumo ugdymas“

Mokytoja Kristina Kondrotienė, ikimokyklinio ugdymo mokyklos pavaduotoja ugdymui, VDU projekto „Mokytojų mokymo programa gabiems ir talentingiems mokiniams ugdyti (GATE)” tyrėja, vokiečių ir anglų k. mokytoja.

Užsiėmimų temos: 

  1. Susipažinkime. Modulio turinio, temų pristatymas ir aptarimas. Pažintis su kūrėjo profesija (mandalų, paveikslo iš gamtinių medžiagų kūrimas, paveikslo akvarele liejimas). Iššūkis: savo kūrybinio darbo pristatymas- paroda.
  2. Kodėl vaikai baiminasi žmonių baltasi chalatais? Sveikata, virusai ir bakterijos. Sveiko maisto piramidė. Iššūkis: naratyvinis žaidimas „Gydytojo kabinete“.
  3. Ar tiltai- tik statiniai? Mes- inžinieriai statytojai. Skaičiavimo, matavimo užduotys. Iššūkis: konstruojame tiltus patys (lego, popierius, plastilinas ar kt. pasirinktos įsirinktos).
  4. Kada prasideda ir kaip atrodo kepėjo diena? Dienos ritmo, maisto produktų aptarimas, žaidimas dėmesiui ir koncentracijai ugdyti, matematinės užduotys sveriant ir matuojant. Iššūkis: gaminame patys.
  5. Meną kuriame patys! Virtuali kelionė po muziejų ar Botanikos sodo lankymas. Kontrastų, geometrinių formų aplinkoje radimas, fiksavimas (foto rėmeliai). Iššūkis: kuriame iš popieriaus (konteksto sukūrimas).
  6. Modulio akimirkų apžvalga ir aptarimas. Iššūkis: kahoot žaidimas ir apdovanojimai.