Ekspertė iš Izraelio prof.R.Leikin: nuobodžiaujantis gabus vaikas – prarasta valstybės proveržio galimybė

Pasaulyje pripažinta gabių vaikų ugdymo ekspertė  lankėsi Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto gabių vaikų centre „Gifted“, kur Lietuvos mokytojams kartu su kitomis užsienio švietimo ekspertėmis vedė dirbtuves „Gabių vaikų ugdymas: Izraelio patirtis“. Anot profesorės, ji buvo maloniai nustebinta gausaus Lietuvos mokytojų dalyvavimo, rodomos motyvacijos ir noro tobulėti.

„Mokytojai – labai svarbi sistemos, padedančios gabiems vaikams, dalis, todėl smagu, kad Lietuvoje yra tiek norinčių geriau suprasti gabių vaikų ugdymo iššūkius ir galimybes. Praktika rodo, kad tikrai ne visi mokytojai nori dirbti su gabiais vaikais, mat tai reikalauja papildomų pastangų ir drąsos pripažinti, kad ne viską žinai“, – sakė dr. R. Leikin.


Prof. dr. Roza Leikin, Haifos (Izraelis) universiteto Švietimo fakulteto matematikos ir gabių vaikų ugdymo profesorė, sako, kad Lietuva juda tinkama linkme ir palyginti greitai gali tikėtis pirmųjų daromo įdirbio rezultatų. Tiesa, pirmiausia, jos teigimu, svarbu išmokti pastebėti gabius vaikus ir sukurti valstybėje sistemą, kuri jiems padėtų realizuoti turimą potencialą.

Skaitykite daugiau: https://www.svietimonaujienos.lt/gabiu-vaiku-ugdymo-eksperte-is-izraelio-nuobodziaujantis-gabus-vaikas-prarasta-valstybes-proverzio-galimybe/