GIFTED centro psichologų komanda gabių vaikų tėvams: konferencija „Gabi pradžia.Šeimai”

Šiandien aplinka formuoja specifines stigmas, kelia socialinės būties klausimus ir dažnu atveju – nepasitikėjimo jausmą, kuris iššaukia stresą ir įtampą visai aplinkai. Paskatinti esančios situacijos, gabių vaikų centro GIFTED psichologai, socialinių mokslų ir švietimo ekspertai nagrinės dažniausiai iškylančius gabių vaikų tėvų klausimus konferencijoje „Gabi pradžia. Šeimai“. Taip pat bus atsakyta į labiausiai besikartojančius klausimus, kurie kelia sumaištį apie gabius vaikus negirdėjusių žmonių galvose.
Konferencijos metu, savo srities profesionalai kalbės šiomis temomis:
▪️ „Visi vaikai gabūs – tiesa ar mitas?“. Pranešimą skaitys VDU „Gifted“ centro psichologė, kognityvinės elgesio terapijos praktikė, sertifikuota atidos mokytoja Eglė Totoraitienė.
▪️ Šeimas konsultuojanti psichologė, švietimo ir ugdymo srities tobulinimo konsultantė Asta Blandė kalbės tema – „Gabumai paraštėse: kada ir kaip tai nutinka?“.
▪️ „Auginti gabų vaiką – dovana ar iššūkis?“. Patirtimi dalinsis gabių vaikų tėtis ir švietimo ekspertas Simonas Šabanovas.
▪️ Psichologė, neuroedukatorė, įsisąmoninimu grįstos psichologijos (angl. Mindfulness) intervencijų mokytoja Laura Soloveičik pasakos apie „Gabių vaikų patiriamas stresas ir įveika pasitelkiant neuroedukacinius metodus“.
▪️ Socialinių mokslų (psichologijos kryptyje) daktarė, VDU Mokyklinės psichologijos programos vadovė, VDU ,,Gifted“ centro psichologė Jurga Misiūnienė skaitys pranešimą – „Gabaus vaiko santykiai su broliais ir seserimis“ .
▪️ „Kaip gabūs vaikai ugdomi Lietuvos mokyklose. Ar ugdomi?“. Diskusijai šia tema kvies švietimo ekspertė, vadovėlių autorė, akademijos „Alfa vaikai“ įkūrėja, VDU „Gifted“ padalinio Kaune koordinatorė Rūta Kuodienė.

Konferencijos įrašą galite rasti čia: https://www.youtube.com/watch?v=fBUj-GWAMUY&t=3576s