Iš Lietuvos kilęs Izraelio parlamentaras ir švietimo ekspertas: mokymasis yra kaip sportas

„Švietimą galima palyginti su sportu. Yra mėgėjiškas ir profesionalus sportas. Abu – vienodai svarbūs, tačiau reikalauja kiek kitokio priėjimo ir skirtingų metodų. Vieniems reikia tik tiek, kad kūnas būtų neužsisėdėjęs ir sveikas, o kiti nori siekti aukščiausių rezultatų. Manau, turime skatinti abu“, – sakė S. Davidsonas.

Jo teigimu, kol kas, deja, vis dar tvyro įtampa tarp dviejų švietimo požiūrių – pabrėžiančio lygybę, siekiančio padėti sunkiau besimokantiesims bei sistemos, kuri akcentuoja gebėjimus ir apdovanoja aukštus pasiekimus. Tai, anot jo, turėtų keistis. „Mūsų visų tikslas turėtų būti išmintingai subalansuoti abu požiūrius ir neatmesti skirtingų vaikų poreikių bei interesų. Sugebėjus suderinti šiuos dalykus galima tikėtis dagialypės naudos. Trumpuoju laikotarpiu turėtume daugiau laimingų vaikų, o ilguoju – išugdytume daug gabių žmonių, kurie integruosis į visuomenę ir ekonomiką bei prisidės savo įgūdžiais, tarnausiančiais žmonėms, valstybei ar net pasauliui“, – pabrėžė Izraelio parlamentaras ir švietimo ekspertas S. Davidsonas.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/tvarilietuva/visuomene/is-lietuvos-kiles-izraelio-parlamentaras-ir-svietimo-ekspertas-mokymasis-yra-kaip-sportas.d?id=92633883