Lietuvos delegaciją sužavėjo Izraelio valstybės dėmesys gabiems vaikams

Vytauto Didžiojo Universiteto Švietimo akademijos gabių vaikų ugdymo centro vadovė Dileta Tindžiulienė ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos komanda lankėsi Izraelyje.

Vizito tikslas – susipažinti su Izraelio gabių vaikų ugdymo modeliu.

Svečiai lankėsi Haifos universitete, diskutavo su Edukologijos fakulteto dekane prof.dr. Roza Leikin. Profesorė yra  Tarpdisciplininio gabumų ir kompetencijos tyrimų ir tobulinimo centro steigėja ir direktorė, Gabių ir talentingų vaikų ugdymo magistrantūros studijų programos vadovė, mokslo ir matematikos švietimo centro vadovė, tad Haifos universiteto patirtis buvo labai aktuali ieškant sprendimų Lietuvoje rengiantis įtraukiojo ugdymo pokyčio įgyvendinimui.

Susitikime Švietimo ministerijoje Jeruzalėje sužavėjo, koks dėmesys valstybėje yra skiriamas gabių vaikų ugdymui. Ministerijoje įkurtas specialus gabių vaikų ugdymo departamentas, kuriame dirba virš 200 darbuotojų. Departamento vadovas Menachem Nadler su komanda pristatė svarbiausias gabių vaikų ugdymo strategijas, diskutavo, atsakė į klausimus.

Gabių vaikų ugdymo centruose RON VARDI (Rishon LeZion) ir TEHNODA (Hadera)  (jų iš viso Izraelyje yra apie 60) svečiai ne tik susipažino su centrų veikla, bet ir turėjo galimybę stebėti užsiėmimus mokiniams, kurie į šiuos centrus atvyksta vieną kartą per savaitę visai mokymosi dienai. Malonus susitikimas vyko TECHNODA centre, kai Lietuvos delegacija susitiko su Nobelio chemijos premijos laureatu Aaron Ciechanover.

VDU ŠA gabių vaikų ugdymo centro GIFTED vadovė Dileta Tindžiulienė sako, jog prieš trejus metus Lietuvoje įkurtas centras yra puikus pavyzdys, kokius rezultatus gali duoti vaikams suvokimas, jog šiems vaikams reikalingas papildomas mokymasis, strateginis matymas, vizija ir gera komanda. „Džiaugiuosi, jog universiteto sprendimas įkurti šiems vaikams skirtą centrą, pasiteisina. Nors centrui dar tik treti metai, jame mokosi virš 300 vaikų Kaune ir Vilniuje, dirba apie 40 mokytojų, 7 psichologų komanda. Adaptavome Izraelio modelį ir kasdien su komanda mokydamiesi augame, tvirtėjame, tampame vis geresniais ekspertais gabiųjų ugdyme. Viliamės, jog mūsų šalis taip pat gabių vaikų ugdymui skirs papildomą dėmesį ir ras galimybių, kaip šiuos vaikus atpažinti ir ugdyti Lietuvos mokyklose“.

Turiningą viešnagę Lietuvos atstovams padėjo organizuoti Izraelio ambasadorės pavaduotojas Erez Golan, kuriam nuoširdžiai dėkojame rengiant šį vizitą. Taip pat padėka VDU „Gifted“ centro partneriams „IPC” kompanijai.

Viešnagę Izraelyje apibendrinome susitikime su Lietuvos ambasadore Izraelyje Lina Antanavičiene. Padėkojome už pagalbą ir paramą organizuojant vizitą ir sutarėme bendradarbiauti ir ateityje ieškant Lietuvoje sprendimų, leidžiančių Izraelio patirtį panaudoti Lietuvos gabių vaikų atpažinimui mokyklose ir jų ugdymui.